Şefkat Konağı Külliyesi

0
219

Kimsesizlerin Kimsesi, Şefkat Konağı…

     Cenab-ı Allah biz insanları en güzel şekilde yaratmış ve yeryüzünün halifesi kılmıştır.Ancak ne var ki bazen bu yüce insan, iradesi dışında bakıma muhtaç,yatalak, zihinsel ya da bedensel engelli ve ya kimsesiz olabilmektedir. bu gibi kişileri yakınımızda, çevremizde ve ya ülkemizin değişik köşelerinde sık sık görmekteyiz. Peki, bu gibi kişiler için biz ne yapıyoruz? Kendimizi hiç onların yerine koyduk mu? aynı durumda biz olsaydık insanlıktan ne beklerdik? Bu soruları çoğaltmak mümkündür.

Vakfımız bu düşünceden yola çıkarak bakıma muhtaç, zihinsel ve bedensel engelli, kimsesiz insanlara kucak açmak, kendilerinden hiçbir ücret alınmadan barınma, yeme-içme gibi ihtiyaçlarını karşılamak ve sağlıklarına kavuşmaları için gereken tedavilerini yaptırmak maksadıyla, Konya ili Meram ilçesi Çayırbağı Mevkinde 25 bin m2 arsa üzerine; yanında Cami’si, Şadırvanı, Sosyal tesisleri ve kültür merkezleri de bulunan ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilk olmak üzere 500 yıl ömürlü çelik konstrüksiyondan bir ŞEFKAT KONAĞI yaptırmaya karar verdik ve önemli bir bölümünü tamamladık.

Bu Külliye tamamlandığı zaman yaş farkı gözetilmeksizin; kimsesiz, zihinsel ve bedensel engelli, yatalak kardeşlerimiz kendilerinden hiç bir ücret alınmadan Külliyemiz de barındırılacak ve hayatlarının sonuna kadar her türlü ihtiyaçları vakfımız tarafından karşılanacaktır.

İnsanlığa hizmet eden kişiyi insanlığın efendisi olarak kabul eden, bir insanın kurtarılmasını da bütün insanlığın kurtarılması olarak niteleyen bir dinin mensupları olarak, bu hayırlı hizmette sizleri de ortak kılmak ve bu dünyamızı değiştirdikten sonra amel defterimize sevapların yazılmasının devamının sağlanmasına vesile olmak istiyoruz.

Sizlerden sağlığınızın zekatı, çoluk çocuğunuzun başının sadakası olması, öldükten sonra kıyamete kadar hesap defterinize sevap yazılması, sadakalarınızın ölümsüzleşmesi için en az cami, Kuran kursu, Medrese, hastane, okul ve huzur evi vs. kadar önemli ve de zaruri olan bu güzel esere maddi ve manevi katkılarınızı bekliyoruz.

Süleyman DOĞAN

VAKIF BAŞKANI